Škandál s energiami pokračuje. Toto zaváňa poriadnym tunelom!

Publikovala Pluska.sk dňa 03.02.2017

Predseda strany SaS Richard Sulík poslankyňa Jana Kiššová a poslanec Karol Gálek dnes na tlačovej konferencii vyhlásili, že účty za elektrinu mali byť nižšie a ich navyšovanie nebolo spôsobené nedbanlivosťou ale úmyslom.

Po škandále s cenami za energie a odstúpení šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka (nominant Smer-SD) prichádza strana SaS s ďalšou šokujúcou správou.

V nej sa odvolali aj na informácie denníka Plus JEDEN DEŇ, v ktorom sme informovali o firme JHS so sídlom v Martine, ktorú bývalý riaditeľ ÚRSO Holjenčík založil a dlhé roky pôsobil.

„Chytrým spôsobom sa umelo navyšujú ceny a tuneluje sa systém,“ vyhlásil europoslanec na úvod a pustil k slovu kolegyňu Janu Kiššovú, ktorá sa celú záležitosť snažila objasniť.

„Novonastavený poplatok za istič nie je jediný dôvodom, prečo ceny energií neklesli, ale dokonca vzrástli, napriek tomu, že mali. Dôvodom je aj tzv. biznis model Jozefa Holjenčíka,“ povedala Kiššová. Tá, vysvetlila, že súčasťou ceny za energie sú tiež distribučné poplatky, ktoré sa skladajú z variabilnej a fixnej zložky. Variabilná zložka je závislá od reálnej spotreby energie. „Zatiaľ čo fixná zložka, je poplatok za to, že ste pripojený. Do fixnej zložky patrí aj poplatok za istič“ hovorila a dodala, že práve spomínaný poplatok za istič navýšil ceny energií.

„Súčasťou týchto nákladov je ešte jedna položka a tou sú odpisy z majetku. Tie majú tiež veľký vplyv na to ako potom vyzerá výsledná cena,“ prehlásila podpredsedníčk strany SaS.

Článok bol publikovaný na: www.pluska.sk