Opozičná SaS žiada odvolanie šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Publikovala Denník N dňa 20.01.2017

Predseda ÚRSO konal proti spotrebiteľom, ktorých má chrániť, chceme jeho odvolanie.

„Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozef Holjenčík súhlasom so zrušením cenových rozhodnutí na rok 2017 pre distribučné spoločnosti na jednej strane potvrdil slová ministra hospodárstva Petra Žigu, že ľudia môžu rozpis platieb hodiť do koša, súčasne tým však priznal, že jeho konanie je ovplyvnené tlakom vlády,“ uvádza v tlačovom vyhlásení poslankyňa SaS a predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová s tým, že v tomto prípade síce ide o pozitívne ovplyvnenie, no v minulosti bolo viacero situácií s negatívnym dôsledkom na peňaženky ľudí a podnikateľov.

Poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre energetiku Karol Galek pripomína, že na ovplyvňovanie nezávislosti regulátora zo strany regulovaných subjektov poukázal už aj predseda parlamentu Andrej Danko. Zároveň dodáva, že strana SaS v minulosti žiadala prezidenta SR Andreja Kisku, aby odvolal predsedu ÚRSO. „Dôvodom bolo konanie Jozefa Holjenčíka ruka v ruke s Robertom Ficom pri korupčných predvolebných vratkách za plyn. Vtedy prezident náš návrh neprijal,“ozrejmil Galek.

Poslanec upozorňuje, že konanie regulačného úradu nemá byť len nezávislé, ale má v prvom rade viesť k ochrane spotrebiteľov.

Článok bol publikovaný na: www.dennikn.sk