Ceny energií rastú aj keď ceny komodít klesajú

Publikovala TA3 dňa 18.01.2017

Poslanci opozičnej SaS reagovali na ceny energií. Podľa podpredsedníčky strany a zároveň predsedníčky parlamentného výboru pre hospodárske záležitosti Jany Kiššovej u nás ceny energií reálne rastú aj napriek tomu, že ceny komodít dlhodobo klesajú.

Hoci vláda hovorí o stabilných cenách energií na Slovensku a ich znižovaní, vďaka zdraženiu fixnej zložky výslednej ceny elektriny a plynu mnohým ľuďom náklady od tohto roka stúpnu. Tvrdí to opozičná strana SaS. Ak sa zvýšia ceny dodávateľom tovarov a služieb, pocítia to podľa nej všetci.

Podpredsedníčka SaS a šéfka parlamentného výboru pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová upozornila, že strana dostala množstvo konkrétnych podnetov od občanov podložených zálohovými platbami, ktoré vyvracajú sľuby vlády.

Ceny komodít na trhoch pritom podľa nej dlhodobo klesali, čo by malo ovplyvniť aj výslednú spotrebiteľskú cenu. „Ale realita je práve opačná. U nás tomuto poklesu zabránil regulačný úrad svojou neustálou gymnastikou v rámci zložiek fixnej časti tejto ceny a výsledkom tejto regulácie sú nespočetné prípady, keď išli spotrebiteľské ceny dramaticky hore,“ uviedla Kiššová na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.

Článok bol publikovaný na: www.ta3.com