Hlavnou koaličnou emóciou je strach a zbabelosť

Publikovala Jana Kiššová dňa 08.06.2018

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je proti novej dani z neživotného poistenia, pretože na ňu nie je žiaden ekonomický dôvod. Jediným dôvodom je, že si vládna koalícia cez bezduché míňanie peňazí na takzvané sociálne balíčky potrebuje kupovať priazeň určitej skupiny voličov a bezohľadne tým zaťaží rozpočty drvivej väčšiny domácností na Slovensku.

Koaliční poslanci sa už dokonca vyhýbajú aj diskusii, ako sa to včera stalo na parlamentnom hospodárskom výbore, na ktorom sa nezúčastnil ani jeden z nich. Pritom riadne sa z neho ospravedlnili len štyria.

„Keby na programe neboli dôležité veci týkajúce sa každej domácnosti, ktorá ma uzavretú nejakú formu neživotného poistenia – napríklad poistenie auta – tento ich panický strach, že môžu byť prehlasovaní, by bol až smiešny!,“ povedala predsedníčka výboru za SaS Jana Kiššová.

A zatiaľ čo sa koaliční poslanci báli zúčastniť na hospodárskom výbore, jeho člen Robert Fico sa zľakol navštíviť obec Nižná Rybnica na Zemplíne, hoci to mal v pláne. V pláne akurát nebolo, že ho tam okrem jeho straníkov čakajú s transparentmi aj okradnutí farmári. Vystrašený Fico tak zostal v susednej dedine.

„Pamätám si časy, keď z koalície sršalo sebavedomie a povýšenosť. Časy sa ale zmenili, teraz je hlavnou emóciou v koalícii strach a zbabelosť. Vedia, že vládli zle a vedia, že im to už u ľudí neprechádza,“ uzavrela Kiššová.

Článok bol publikovaný na: https://hlavne.sk/ekonomika/jana-kissova-hlavnou-koalicnou-emociou-je-strach-a-zbabelost/