Tento Široký je akýsi mĺkvy

Publikovala Jana Kiššová dňa 23.04.2015

Pán Široký, čo tak poslať ľuďom aspoň jedno selfíčko „Prepáčte“? Existuje vôbec pán Široký? Videl ho vôbec niekto aj inak ako na fotografiách z rôznych oslavných, spoločenských alebo športových akciách s pánom Ficom, Paškom alebo Gašparovičom?

Celá republika je v pozore a celé mesiace sa o ňom hovorí. Znásilňuje sa legislatíva, vytvárajú sa nebezpečné precedensy, háda sa koalícia s opozíciou, odvoláva sa opozičný podpredseda parlamentu, bezúspešne sa vyzýva na konanie polícia. Vláda na čele s Robertom Ficom bráni Širokého doslova vlastným telom, kým zašitý Široký sem posiela svojich emisárov ponúknuť ošmeknutým veriteľom 49% akcií (bez)cenného Váhostavu. Premiér Fico odoláva silným tlakom, no cez to všetko nechá za jeho dlhy zaplatiť občanov. Ešte aj divadielko s policajnou raziou vo Váhostave, ktorá sa po troch týždňoch nátlaku konečne dostavila na miesto činu zabezpečiť dôkazy, javí známky kabaretu. Ten je, samozrejme, „tiež pod kontrolou“. Veď len samotný fakt, že v 9 z 10 firiem, kde sa zabezpečujú dôkazy, idú prvé na policajnú stanicu počítače a vo Váhostave len šanóny, o niečom svedčí. Možno o tom, že vo Váhostave (už) žiadne počítače nemajú. Ktovie, čo tam ešte vôbec majú.

Veľkí a úspešní podnikatelia - majitelia firiem Baťovskej tradície alebo firiem typu Billa Gatesa pôsobia na verejnosti, otvorene hovoria svoje názory na ekonomiku alebo spoločnosť. A aby sme ostali na Slovenku, tak napríklad pán Trnka, spolumajiteľ úspešnej spoločnosti ESET, je zakladateľom nadácie proti korupcii. A takých verejne činných, neskrývajúcich sa, je viac. Ako biedne však pri nich vyzerá taký Široký!  Je to mediálna celebrita, stal sa predmetom verejného záujmu, podniká vo verejnoprospešných oblastiach, stavia pre štát najväčšie projekty (diaľnice, rekonštrukcia hradu, ...), a schováva sa. Je niekde zašitý ako voš pod chrastou a jeho problémy za neho rieši Fico. Akoby si Široký takúto obhajobu Fica, čo získal vlastnou hlavou milióny, zaplatil na niekoľko rokov dopredu.

Pán Široký, čo tak aspoň jedno „Prepáčte“?

Článok bol publikovaný na: https://janakissova.blog.sme.sk/c/379570/tento-siroky-je-akysi-mlkvy.html